Slīdošā vidējā izmantošana Bināro opciju tirdzniecībā

Šodien finanšu tirgošanās industrijā ir izveidoti bezgalīgi daudzi tehniskie indikatori, taču nav neviena treidera, kurš nebūtu dzirdējis par Slīdošo vidējo. No pirmā skata vienkāršs, tomēr ļoti efektīvs indikators, Moving Average (saīsinājumā MA) nav tikai atsevišķš analīzes instruments, bet arī pamata sastāvdaļa no daudziem citiem indikatoriem, kas nodrošina tā augsto rezultatīvumu un universālumu.

Starp eksistējošām Forex stratēģijām, ieskaitot Bināro Opciju tirdzniecības sistēmu, vairāk kā puse no tām izmanto MA, tas nozīmē, ka katram treiderim ir svarīgi zināt šī leģendārā indikatora iespējas. Šajā rakstā mēs apskatīsim biežākos veidus, kad slīdošie vidējie rādītāji tiek izmantoti bināro opciju tirdzniecībā.

Indikatora iezīmes:

 • Termināls: jebkāds
 • Laika intervāls: jebkāds
 • Indikatora tips: tendences
 • Tirdzniecības aktīvi: jebkādi instrumenti
 • Opciju ekspirācija: atkarībā no laika intervāla
 • Opciju tips: Put/Call
 • Tirdzniecības laiks: diennakts
 • Rekomendētais brokeris: IQ Option

Kas ir slīdošais vidējais?

Moving average – tas ir leģendārs tendences biržas instruments, kas parāda grafikā vidējo pamata aktīvu cenu konkrētam laika periodam. Tā darba mehānisms ir izteikts matemātiskā formulā, saskaņā ar kuru MA vidējā cena ir norādīta uzstādītā konkrētā laika posmā un parāda saņemtos rādītājus grafikā kā vienu līniju.

Kāpēc indikators tiek saukts tieši par „slīdošo“? Būtība ir tajā, ka izstrādātāji tā ir definējuši pastāvīgas izmaiņas to nozīmes aprēķinos – līdz ko parādas jaunas cenas, iepriekšējās tiek automātiski atceltas un formulas skaitļi krītas, var teikt „slīd“ un pats indikators ir atkarīgs no cenu izmaiņām. Attiecīgi grafikā līnija patstāvīgi „slīd“, un tās attālums no attiecīgām valūtām ir atkarīgs no uzstādījumos  uzstādīto sveču skaita, kuru indikators ņem skaitļošanai.

Slīdošais vidējais biržās tika izmantots praktiski no tā parādīšanās brīža, un, kad nebija datoru, slīdošā vidējā rādītāji tika skaitļoti pašrocīgi, zīmējot līknes pēc formulas uz papīra. Mūsdienu treideriem ir paveicies –  šodien valūtu grafikā MA tiek izskaitļots automātiski:

Piemērā var redzēt uzņēmuma IQ Options tirdzniecības platformu

Atseviškā sarkanā līnija augstāk grafikā ir slīdošais vidējais. Šajā piemērā, tā uzstādījumos ir noteikta 50 dienu perioda nozīme (SMA 50)

Slīdošo vidējo veidi

Šodien paši populārākie slīdošie vidējie ir šie:

 • Simple Moving Average – aritmētisks parasts slīdošais vidējais, saīsinājumā SMA vai MA
 • Exponential Moving Average – eksponētāja slīdošais vidējais, saīsinājumā EMA;
 • Weighted Moving Average – svērtais slīdošais vidējais – WMA

Indikators, atkarībā no tā tipa un perioda uzstādījumiem, var tikt izmantots gan ar parastās tendences, gan ar momenta (ātruma izmainīšanas) uzstādījumiem. Turklāt, pateicoties īpašiem iestatījumiem, pats MA var būt tendences atbalsta vai pretestības līmenis.

 • SMA izskaitļo aktīva vidējo aritmētisko cenu, pievienojot fiksētu summu līdz iepriekšējai vērtībai un sadala šo summu no perioda, kas ir iestatīts iestatījumos;
 • EMA savos aprēķinos ņem jaunāko cenu vērtības, maz pievēršot uzmanību iepriekšējām cenām, kas ļauj ātrāk reaģēt uz mainīgām tirgus tendencēm. Tas ir, eksponētāja slīdošais vidējais ir ļoti dinamisks;
 • WMA arī ņem jaunākās cenas, tomēr savā skaitļošanā svērtais slīdošais vidējais rādītājs ir izteiktāks. Katru WMA cenas vērtību reizina ar konkrēto periodu, pēc tam dala ar perioda visu saņemto cenu kopējo summa.

Finanšu tirdzniecības speciālisti rekomendē EMA izmantot īslaicīgākajos laika intervālos, bet parasto un svērto – labāk ilglaicīgākiem periodiem.

Slīdošo vidējo periodi

Neskatoties uz to, ka slīdošo vidējo periodu ilgumam nav diapozona robežu, visbiežāk tirdzniecībā šis indikators tiek izmantots ar 200, 100, 50, 21 un 7 dienu periodiem. Tas ir atkarīgs ne tikai no izmantojamā laika intervāla grafikā un indikatora mērķiem, bet arī no kombinācijām ar citiem indikatoriem. Bez tam, MA ar lielākiem periodiem bieži ir kombinējami starp īstermiņa tendenču noteikšanas iestatījumiem vai jaunas ilgtermiņa tendences dzimšanai.

Piemēram, piemērojot SMA ar periodiem 7 un 21, varam redzēt īstermiņa tirgus apgrozījumu, kad vidējie rādītāji krustojas:Piemērā redzam uzņēmuma IQ Option  tirdzniecības platformu

200 un 100 dienu perioda nozīmes tiek izmantotas tam, lai labāk redzētu globālā tirgus attēlu. Lielākajā daļā gadījumu šādas lielas apaļveida slīdošā vidējā nozīmes tiek izmantotas kā atbalsta un pretestības līmeņi. Bet īsāki periodi ļauj ātrāk redzēt aktīva izmaiņu vērtību, tomēr nevar ignorēt tirgus ārējo troksni

Slīdošie vidējie Bināro opciju stratēģijās

Kā jau teicām iepriekš, balstoties uz MA ir izveidotas daudzas tirdzniecības stratēģijas – gan vienkāršai, gan arī sarežģītai izmantošanai.

Krustošanās ar atkārtotu testēšanu (retest)

Šai stratēģijai būs vajadzīgi divi slīdošie vidējie rādītāji, no kuriem viens būs “smagāks” un gandrīz nereaģēs uz negaidītajiem pēkšņiem impulsiem, un otrais būs dinamisks. Kā piemēru ņemsim iepriekš izmantotās vērtības 21 un 7.

SMA (7) atzīmējam ar zilo līniju, un SMA (21) – ar sarkano. Galvenais signāls būs tad, kad zilā līnija šķērsos sarkano.

Ja zilā līnija šķērso no augšas uz leju-nākošajā periodā valūtu pāra kurss krītas,

Ja zilā līnija šķērso no apakšas uz augšu, tad nākošajā periodā valūtu pāra kurss ceļas.


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.