KĀ PAREIZI RISKĒT UN IEGŪT PEĻŅU?

Pats svarīgākais faktors, kas nosaka, vai tev izdosies nopelnīt, vai nē, esi TU PATS. Viena no lielākajām kļūdām, kuras pieļauj iesācēji treideri, ir vēlēšanās pēc iespējas vairāk nopelnīt šeit un šajā brīdī, pat riskējot ar to kapitālu, ar kuru nevajadzētu… Vienīgi pareiza kapitāla pārvaldīšana pasargās Jūsu kapitālu ilgā laikaposmā un ļaus tirgoties Jums daudz mierīgāk un vairāk samazinās zaudējumu apjomu, kas ir neatņemama tirdzniecības daļa.

Tātad,

Kā PRĀTĪGI RISKĒT un gūt peļņu?

Zaudējumi ir neatņemama tirdzniecības daļa. Kā rīkoties, lai tie būtu minimāli? Pareiza kapitāla pārvaldīšana koncentrējas uz to, lai jūsu zaudējumi nebūtu lieli, bet potenciālā peļņa lielāka. Tādā situācijā jūs varat zaudēt lielāko daļu savu darījumu, bet joprojām varat nopelnīt.

Statistika rāda, ka maksimālais risks, kādu sev var atļauties mazāk pieredzējis treideris vienā darījumā, ir 5% no kopējā kapitāla. Investētājs, riskēdams ar 25% no visa sava investīciju portfeļa vienā darījumā, praktiski zaudētu visu investīciju portfeli dažu neienesīgu darījumu laikā. Vairāki pēc kārtas neienesīgi darījumi parasti gadās diezgan bieži pat visvairāk pieredzējušiem treideriem. Ta ir kļūda, ja ļoti īsā laikā ir vēlēšanās nopelnīt lielu summu. Alkatīgums – tas ir lielākais treidera pretinieks.

Pareiza kapitāla pārvaldīšana balstās uz šādu noteikumu: stabila investēšana ar mazu risku. Tātad, cik lielu risku varat atļauties.

A variants: 5/15

-Viens darījums nav lielāks kā 5% no visa esošā kapitāla,

– Visu tai laikā veikto darījumu summa nav lielāka kā 15% no visa esošā kapitāla.

5-15

Piemēram: ja investētāja kontā ir 10.000$, tad vienā darījumā viņš maksimāli var atļauties riskēt 5%, tie ir maksimums 500$. Bet visu atvērto darījumu summa nedrīkst pārsniegt 1500$.

B variants: 10/30

-Viens darījums nav lielāks kā 10% no visa esošā kapitāla,

– Visu tai laikā veikto darījumu summa nav lielāka kā 30% no visa esošā kapitāla.

10-30

Vairāk pieredzējuši treideri var atļauties riskēt līdz 10% vienā darījumā un 30% no visa portfeļa.

Piemēram: ja investētāja kontā ir 10.000$, tad vienā darījumā viņš maksimāli var atļauties riskēt ar 1.000$, bet no visa investīciju portfeļa maksimums ar 3.000$. Ja investētājs vienlaicīgi riskē ar 1.000$, tad vienlaicīgi viņš var atvērt vēl divus papildus darījumus pa 1.000$. Viņa risks būs 30% no visa investīciju portfeļa.

Variants 10/30 aptuveni tiek uzskatīts par vislielāko riska pakāpi, kas vēl ir ieteicama.

Tirgonim iesācējam vislabāk palikt pie varianta 5/15.

**

p.s. Ja vēl netirgojies, sāc jau tagad!

Izmanto Ivara signālus – sistēmu, kas ļauj nopelnīt vismaz 100 eiro katru dienu!

Instrukciju, kā to visu sākt, atradīsi šajā lapā >>>


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.